„ DAROVA SEDAM RAZDAJEŠ “

Autor: Robert Matanović, 29. 10. 2014.

Svečanim glazbeno- scenskim prikazom obilježila u župnoj crkvi sv. Andrije apostola ovogodišnje dane kruha.

Već nekoliko godina zaredom proslava Dana kruha i zahvalnosti za plodove zemlje preselila se u prostore mjesne crkve.

Učenici razredne i predmetne nastave, zajedno sa svojim učiteljima, učiteljicama i vjeroučiteljem, predaju svečano ukrašene košare sa plodovima i krušnim proizvodima koje ostaju na misi zahvalne nedjelje.

U glazbeno- scenskom prikazu „Darova sedam razdaješ“, učenici su prinosili darove: kruh i vino- simbole Božje prisutnosti među nama, ulje, svijeću koja poput svjetla otkriva put vjere, nade i ljubavi. Prinijeli smo i loptu- simbol igre koja je velik dio našeg života te zamolili dragoga Boga da nam da slogu, nesebičnosti i ljubavi u svakoj našoj igri. Također smo prinijeli i katekizam, knjige i Bibliju jer slušajući božju riječ dobivamo hranu našim srcima.

Na kraju smo uz pjesmu „Zahvali“prvo zahvalili našem župniku vlč. Josipu Kalmaru koji nam pomaže da se s Bogom susretnemo i zaželjeli mu blagoslov za svako njegovo nastojanje da nam njegove riječi Svevišnjim nadahnute dopru do nas.

Nakon svečanosti u crkvi, radosni smo otišli u blagovaonicu naše škole gdje smo zajedno blagovali proizvode koje smo donijeli od kuće.

Vjeronaučna družina: Petra Knežević i Marko Karavla (VI.b)

OZUJAK 2024..pdf

« Ožujak 2024 »

Osnovna škola Ante Starčevića Viljevo / Kralja Tomislava 1, HR-31531 Viljevo / www.os-astarcevica-viljevo.skole.hr / ured@os-astarcevica-viljevo.skole.hr