PROSINAC U PŠ IVANOVO

Autor: Robert Matanović, 18. 12. 2014.

Kako bismo probudili božićni duh u nama i oko nas tijekom cijelog mjeseca prosinca smo provodili različite aktivnosti.

Pripremili smo  adventsko drvce na kojem se nalazilo 24 poklončića. Svaki dan se jedan učenik zasladio slatkišima, a tako smo i lakše brojali dane do Božića.

Pod satima likovne kulture smo zajedno izrađivali različite oblike pahuljica, poklončiće od kolaža za pano, te likove Djeda Mraza, njegovih sobova i nezaobilaznih snjegovića. Radovima smo ukrasili prostor naše škole.

Pod satom tjelesne i zdravstvene kulture smo se kretali uz pratnju glazbe i naučili veseli ples kojeg ćemo izvesti i našim gostima na božićnoj priredbi.

Naše vrijedne i kreativne učiteljice su uz našu veliku pomoć izradile kamin od papira, a skupa smo i osmislili pozadinu za našu božićnu priredbu.

Dobili smo od škole i božićno drvce koje smo svi zajedno okitili.

Uspjeli smo probuditi božićni duh u svima nama i sada  s veseljem očekujemo posljednji nastavni dan u ovom polugodištu, božićnu priredbu i sam Božić.

Na kraju ćemo s vama još podijeliti riječi jedne naše recitacije:

„…Kad sam bolje pogledao,

U čudu sam čitat stao

Uzduž vlaka krupna slova:

GODINA SE VOZI

NOVA.

E, pa sretna bila svima –

Velikima i malenima!“

Učiteljice RN

Osnovna škola Ante Starčevića Viljevo / Kralja Tomislava 1, HR-31531 Viljevo / www.os-astarcevica-viljevo.skole.hr / ured@os-astarcevica-viljevo.skole.hr