Projektni dan ZNANJE JE BLAGO KOJE SVOG VLASNIKA SVUGDJE PRATI

Autor: Luka Balković, 20. 3. 2015.

U četvrtak 19.3.2015. u školi je održan već tradicionalan projektni dan Učenici bez granica koji ove godine nosi naziv „Znanje je blago koje svog vlasnika svugdje prati“.  Učenici su se prijavljivali voditeljima radionicama ovisno o svojim interesima. U predmetnoj nastavi za učenike je organizirano 10 radionica, a za učenike razredne nastave 8 radionica. (popis radionica i voditelja radionica nalazi se u prilogu vijesti). Bilo je veselo i edukativno. Uz opuštenu atmosferu učenici i učitelji uspješno su ostvarili svoje planirane ciljeve.

U razrednoj nastavi u Viljevu učenici su se prisjetili igara što su igrali njihovi roditelji kao i pjesmica iz starih čitanki. U radionicama je sudjelovalo i nekoliko mama koje su donijele svoje salvete, značke i klikere te pokazale kako su se zabavljale kad su bile male.

U PŠ Podravska Moslavina učenici zajedno s PŠ Krčenik pripremili su pravi rođendanski parti, ukrasli su prigodo učionicu, ispekli tortu, pjevali, plesali i od mama saznali kakva je škola bila nekad a kakva je danas. I u PŠ Ivanovo prisjetili su se kakva je škola bila nekada.  PŠ Kapelna izradila je vremensku kapsulu i dogovorili su za 20 godina iskapanje.

U predmetnoj nastavi prvi  su se predstavili učenici s radionicom Viljevo i škola kakvi su bili. Saznali smo važne podatke o povijesti škole te su nas upoznali s nekoliko riječi  iz rječnika  lokalizama koji su napravili. Održana je i radionica Englishmen and German in Viljevo. Učenici su se predstavili svoj rad na engleskom i njemačkom jeziku. Radionicu  Divaniti po domaći izvrsno je predstavila Ivana Dubrović koja je u ulozi bake ispričala  recept za perece. Učenici su u jednoj od radionica izradili Povijesnu rođendansku tortu koja je ukrašena sloganima svim važnim događajima u svih 20 godina škole. Na radionici Drvo znanja učenici su izradili veliko drvo i ukrasili ih crtežima svih predmeta u školi. U radionici 20 zašto 20 zato imali smo priliku saznati odgovore na zanimljiva pitanja, Zašto kišemo? Zašto štucamo? Također smo saznali kakva smo sve računala imali u školi u radionici 20 godina informatike u školi. Kao pravi majstori pokazali su se učenici na radionici Ukrasimo drvo gdje su učenici lemilicom na drvetu iscrtali staru školu i grb škole.  Imali smo i radionicu Kviz IZAZOV u kojem su dani odgovori  vezani uz važne geografsko-povijesne zanimljivosti, a učenici su  trebali postaviti pitanje. Učenici su u radionici Uhvati ritam na zanimljiv način povezali pokret i glazbu.

1.

ROĐENDANSKA TORTA (Luka Balković, Ana Kinjerovac)

2.

DIVANITI PO DOMAĆI (Karin Bockovac)

3.

20 ZAŠTO 20 ZATO (Sandra Ižaković)

4.

VILJEVO I ŠKOLA KAKVI SU NEKAD BILI (Krešimir Crnčan, Dobrila Grgurić)

5.

IZAZOV (Boško Soldić)

6.

20 GODINA INFORMATIKE U NAŠOJ ŠKOLI ( Robert Matanović)

7.

DRVO ZNANJA (Ivanka Petekić, Senka Jančikić)

8.

UKRASIMO DRVO (Lovorka Sertić)

9.

UHVATI RITAM (Martina Kustura, Tatjana Kolarić)

10.

ENGLISHMAN AND GERMAN IN VILJEVO (Ana Mikić i Monika Mađarić)

Na kraju prezentacije svih radionica ravnateljica je pohvalila  učitelje na kreativnosti koju su pokazali pri osmišljavanju radionica kao i učenike koji su odlično realizirali zadane ciljeve!

OZUJAK 2024..pdf

« Ožujak 2024 »

Osnovna škola Ante Starčevića Viljevo / Kralja Tomislava 1, HR-31531 Viljevo / www.os-astarcevica-viljevo.skole.hr / ured@os-astarcevica-viljevo.skole.hr