Projektni dan u PŠ Ivanovo

Autor: Luka Balković, 20. 3. 2015.

19. ožujka 2015. godine održan je projektni dan na razini cijele škole pod nazivom „Znanje je blago koje svog vlasnika svugdje prati“. U našoj područnoj školi Ivanovo tema je bila „Škola nekada i danas“.

Učenici od 1. do 4. razreda zajedno su otkrivali  i uspoređivali školovanje u prošlosti i danas.

Prije samog dana učenici su imali zadatak prikupiti fotografije svojih roditelja iz školskih dana, te zapisati igre koje su igrali u svoje slobodno vrijeme.

Rad smo započeli gledanjem isječka iz filma „Vlak u snijegu“, te smo najavili temu.

Radili su u dvije skupine koje su paralelno otkrivale zanimljivosti iz prošlosti i uspoređivali s današnjicom. Nakon svih saznanja uslijedila je rasprava u kojoj su učenici pokušali uvjeriti jedni druge kada je školovanje bilo bolje.

Nakon rasprave smo zaključili da je cilj školovanja bio isti i da je temelj školovanja znanje, koje je naše bogatstvo.

Pokušali su i predvidjeti kako će školovanje izgledati u budućnosti, bilo je zanimljivih ideja.

Nakon pauze i okrijepe učenici su u parovima kreirali kute koje bi voljeli nositi u školi. Smisao kuta bi bio izjednačavanje svih učenika bez obzira na socijalni status.

Nakon kreacija smo zaigrali neke od igara naših roditelja na svježem zraku. Zaključili smo da su se znali lijepo igrati i da to možemo primijeniti i mi u današnje vrijeme.

Osnovna škola Ante Starčevića Viljevo / Kralja Tomislava 1, HR-31531 Viljevo / www.os-astarcevica-viljevo.skole.hr / ured@os-astarcevica-viljevo.skole.hr