Mjesec hrvatske knjige

Autor: Mirna Scheibl, 24. 10. 2016.

Mjesec hrvatske knjige manifestacija je koja u Hrvatskoj tradicionalno promiče čitanje kao društvenu vrijednost i knjigu kao kulturno dobro. Središnja je tema i moto ovogodišnje manifestacije “Čitam 100 na sat”. Pokrovitelj manifestacije je Ministarstvo kulture Republike Hrvatske, a organizator Knjižnice grada Zagreba. I naša se knjižnica već tradicionalno pridružuje obilježavanju Mjeseca knjige.

Među prvima, dobrodošlicu u knjižnicu smo poželjeli prvašićima! Njima smo pokušali približiti knjigu čitanjem bajki. Čitali smo bajku Crvenkapica, a zatim, uz pomoć učiteljice Brankice Hrupački, pisali prvu lektiru.

Svi smo se složili da nam je to bio jako dobar i čudesan sat, svašta smo naučili. Knjižničarka nam je na kraju podijelila slikovnice, koje smo ponijeli kući kako bismo uz svoje najbliže, pročitali još koju zanimljivu priču!

U utorak, 25. listopada, čitali smo 100 na sat! Učenici 5.b, zajedno s učiteljicom Dobrilom Grgurić, čitali su pjesme našeg velikog književnika Grigora Viteza.

Iako smo mislili da ćemo mi to s lakoćom odraditi, uvjerili smo se da nekim učenicima dobro dođe vježbanje čitanja. Zato smo dogovorili redovite susrete na kojima ćemo vježbati čitanje, a učenici su to s veseljem prihvatili. Radujemo  se sljedećem susretu!

Budući da mjesec knjige obilježavamo od 15.10. - 15.11., još nas očekuju mnogobrojne aktivnosti i događanja.

pano uredila učiteljica hrv. jezika Karin Bockovac

knjižničarka Mirna Scheibl i novinari

OZUJAK 2024..pdf

« Ožujak 2024 »