Projekt “Škola za 21.stoljeće, škola za kreativnost”

Autor: Sandra Vrbešić, 24. 1. 2017.

U projekt “Škola za 21.stoljeće, škola za kreativnost” uz našu školu uključeno je još 17 škola s područja istočne Hrvatske. Iz naše škole na dvodnevnu edukaciju išle su psihologinja Sandra Vrbešić i pripravnica psihologije Tamara Gazdek i učiteljice mentorice Tajana Hrupački i Martina Kustura.

Projekt “Škola za 21. stoljeće, škola za kreativnost” počeo je edukacijom iz psihologije kreativnosti. Projekt je fokusiran prema razvijanju vještina kreativnog mišljenja kod darovitih učenika četvrtih razreda. Na edukaciji smo se bavili prirodom i shvaćanjem kreativnosti kao fenomena te strategijama i tehnikama kako razvijati pojedine aspekte kreativnosti kod darovitih i potencijalno darovitih učenika. Kroz 6 radionica razmatrali smo konvergentno i divergentno mišljenje, fluentnost, fleksibilnost, originalnost, relevantnost mišljenja te elaboraciju i upoznavali se s tehnikama poticanja svakog od aspekata mišljenja uz pomoć specijalizirane didaktike.

Uz prikaze spoznaja iz suvremene razvojne i kognitivne psihologije, kroz edukaciju smo vidjeli mnoštvo praktičnih primjera kako osmisliti nove ili prilagoditi postojeće metode poučavanja kako bi bile poticajne za stvaranje novih ideja. Kreativnost je svojstvena darovitim učenicima i iz tog razloga je važno staviti naglasak na vještine kreativnog mišljenja kako bismo mališanima omogućili da razvijaju svoje potencijale.

Od Udruge Klikeraj dobili smo prigodne didaktičke igre koje su namijenjene u radu s učenicima 4. razreda. Radionice s našim učenicima 4. razreda kreću od veljače.

OZUJAK 2024..pdf

« Ožujak 2024 »

Osnovna škola Ante Starčevića Viljevo / Kralja Tomislava 1, HR-31531 Viljevo / www.os-astarcevica-viljevo.skole.hr / ured@os-astarcevica-viljevo.skole.hr