SVIJETLIMO RUŽIČASTO - OD SRCA DO OČIJU

Autor: Mirna Scheibl, 23. 2. 2017.

U utorak, 22.veljače 2017. u našoj školi je održan projektni dan pod nazivom Svijetlimo ružičasto - od srca do očiju. Projektni dan je vezan uz obilježavanje Dana borbe protiv vršnjačkog nasilja - Dana ružičastih majica. Program je započeo u 16:00, a nakon predavanja o nasilju i njegovoj prevenciji, opustili smo se i zabavili uz tamburaški sastav "Libero" i gošće - Jelenu Korov Ježić i Vlatku Kopić Tenu.

Projektni dan je otvorio školski zbor pjesmom Osječanke Mie Dimšić: Život nije siv, službenom himnom "Dana ružičastih majica" uz pratnju učitelja Marka Mikića na gitari. Zatim je ravnateljica Blaženka Škrlec pozdravila sve nazočne te uputila nekoliko riječi o našem projektnom danu. Podsjetila je učenike o važnosti obilježavanja ovog dana i uputila poruku o međusobnom poštivanju i uvažavanju.

U goste su nam došli i članovi udruge "Zvono" iz Belišća koji su nam izveli musical "Išarana priča" koji govori o osnaživanju društvenih skupina i zalaganju za poštivanje različitosti u društvu.

Nakon toga nas je psihologinja Sandra Vrbešić upoznala s aktivnostima provedenim u našoj školi na temu prevencije nasilja, a predstavnici Centra za soc.skrb i policije iz D.Miholjca održali su predavanje o vrstama nasilja, kako ih možemo spriječiti te što poduzeti ako nam se dogode.

Zatim je učenik 8.b Marko Karavla nastupio s interpretacijom pjesme "Ljudi imaju" Milivoja Slavičeka s kojom nas je predstavljao na županijskom natjecanju LiDraNo gdje je predložen za državno natjecanje.

Scenska skupina naše škole s voditeljicom Dobrilom Grgurić upriličila je tri kratke sličice naziva "Zasvijetlimo srcem" o najčešćim negativnim situacijama u kojima se školska djeca mogu naći.

Nakon toga su se učenici i djelatnici škole fotografirali u nastavno-sportskoj dvorani kako bismo poslali poruku ljubavi i nenasilja te ujedno imali uspomenu na ovaj dan.

Nakon fotografiranja zaplesali smo zumbu s učiteljicama Tajanom Hrupački i Kristinom Vincetić i učenicima iz Ivanova uz pjesmu Život nije siv.

Najviše nas je razveselio i rasplesao tamburaški sastav Libero i gošće Jelena Korov Ježić i Vlatka Kopić Tena. Baš smo se dobro zabavili i poželjeli što više ovakvih dana u našoj školi!

Zahvaljujemo još jednom svima koji su sudjelovali u obilježavanju našeg projektnog dana i nadamo se da ste s ovog našeg dana ponijeli puno ružičastih misli i osjećaja koje ćete nesebično podijeliti svima oko sebe!

novinarska skupina

Kako je bilo, možete pogledati OVDJE.

Osnovna škola Ante Starčevića Viljevo / Kralja Tomislava 1, HR-31531 Viljevo / www.os-astarcevica-viljevo.skole.hr / ured@os-astarcevica-viljevo.skole.hr