Autor: Mirna Scheibl, 25. 5. 2017.

U utorak, 23.svibnja 2017. proslavili smo Dan naše škole uz misao vodilju: Svijetlimo ružičasto - od srca do očiju! U prepunom holu, uz pjesmu, ples, recitacije i scenske prikaze, naša škola je dobila najljepši dar za svoj rođendan!

Na početku priredbe pozdravila nas je ravnateljica Blaženka Škrlec i upoznala nas sa svim važnim događajima koji su obilježili ovu školsku godinu, a bilo ih je puno!

Ravnateljica je čestitala učenicima i njihovim mentorima za ostvarene zapažene rezultate na županijskim natjecanjima, a posebno je nagrađen učenik Marko Karavla za sudjelovanje na državnoj smotri LiDraNo 2017. uz mentoricu, Dobrilu Grgurić, učiteljicu hrvatskoga jezika. Marko nam je izveo još jednom svoj nagrađeni rad - Ljudi imaju Milivoja Slavičeka.

učenik Marko Karavla i učiteljica Dobrila Grgurić

Također je čestitala i učiteljicama razredne nastave, Marijani Lazar i Mariji Schweigert, za napredovanje u zvanje - učitelj mentor te im uručila prigodni poklon, a učiteljici Zdravki Kopić i njezinom 3.a se zahvalila i pohvalila njihov trud i zalaganje za rad u našem školskom vrtu.

Na priredbi su nam se predstavili učenici iz PŠ P.Moslavina s igrokazom Reumatični kišobran, a učenice iz PŠ Krčenik, uz recitaciju O zahvalnim ljudima, podsjetile su nas da budemo zahvalni na svakom novom danu.

Veseli mali folkloraši su otplesali splet pjesama, a zabavili su nas i prvašići uz pjesmicu Bumbari i pčele.

Učenici područnih škola Kapelna i Ivanovo prikazali su igrokaze: Dva jarca na brvnu i Dva magarca i plast sijena, a članovi scenske skupine, uz vodstvo učiteljice Dobrile Grgurić, dobro su nas nasmijali igrokazomTračare.

Tu je naravno bio i naš pjevački zbor i tamburaški orkestar koje vodi učiteljica Martina Kustura, a koji su nam otpjevali i odsvirali niz predivnih pjesama: Zajedno, Zemlja sreće, Adiemus, DO, RE, MI i Dam, dam!

I gosti i domaćini su uživali u ovom slavlju naše škole i već je dogovoren susret za sljedeću godinu!

Nakon priredbe, razgledali smo izložbu učeničkih radova, a djelatnici škole i gosti su se zatim uputili na svečani ručak i druženje.

novinari

OZUJAK 2024..pdf

« Ožujak 2024 »

Osnovna škola Ante Starčevića Viljevo / Kralja Tomislava 1, HR-31531 Viljevo / www.os-astarcevica-viljevo.skole.hr / ured@os-astarcevica-viljevo.skole.hr