Novi naslovi u školskoj knjižnici

Autor: Mirna Scheibl, 22. 9. 2017.

Naša knjižnica je bogatija za 20-ak novih naslova. Ima za svakog ponešto, od slikovnica za one najmlađe, do stručne literature za učitelje.

Dođite i pronađite nešto za sebe!

Ovo su neki od naslova:

Kako programirati - ovaj detaljni vodič za računalno programiranje izvrsna je i praktična knjiga za sve mlade ljubitelje računala, ali i one koji će to tek postati. Zabavan je ovo način da uđu u svijet programiranja, zavole ga i shvate kako „iza ekrana“ funkcionira ta čarolija.

Veličanstvena matematika - Uz pomoć interaktivnih prozorčića, iskakalica, kotačića, pa čak i kugle za razbijanje, ova knjiga objašnjava na koji se način matematika nalazi u središtu svakodnevnoga života. Zašto su djeteline s četiri lista takva rijetkost? Koliko je velika beskonačnost? Čeka vas svijet matematičke zabave!

Enciklopedija fantastičnih bića povest će vas začaranom zemljom narodne predaje i fantastike. Upoznat ćete mitska bića, fantastične zvijeri i nestašne male ljude.  Uz svako biće nalazi se i popis knjiga u kojima ih se može pronaći i filmova u kojima ih se može vidjeti. Razotkrijte magičnu moć priča koja je ovim bićima omogućila da stoljećima žive u mašti svih ljudi svijeta.

U knjizi Kako djeca uspijevaju autor odgovara na pitanje zašto neka djeca uspijevaju, a druga se izgube na svojem putu? I što roditelji i učitelji mogu učiniti kako bi dijete usmjerili prema uspjehu?

Knjiga Zamke za roditelje, autorice Nevene Lovrinčević uči nas kako zamke, tj. najčešće roditeljske pogreške, prepoznati i izbjeći te na taj način postati boljim roditeljima. Autorica donosi savjete koji su jasni, primjenjivi i temelje se na provjerenim informacijama. Vjeruje da odgoju djece treba pristupiti s radošću i opušteno, primjenjujući dva osnovna principa – bezuvjetnu ljubav s jedne strane i postavljanje granica s druge strane.

Teen psiha zanimljiv je i zabavno napisan priručnik za odrastanje koji daje mnogo odgovora tinejdžerima koji se često osjećaju sami i neshvaćeni, opterećeni brojnim pitanjima.

Najmanji će se zabaviti uz slikovnice o pustolovinama djevojčice Maje - Maja u školi i Maja u  svijetu bajki.

Za one željne opuštanja uz dobro štivo, tu su knjige: Sjajne zeznute godine poznatog češkog pisca Michala Vievegha;  Čitateljica u potrazi za sretnim završetkom švedske autorice Katarine Bivald ili Hotel Zagorje, naše mlade književnice Ivane Simić Bodrožić.

Osnovna škola Ante Starčevića Viljevo / Kralja Tomislava 1, HR-31531 Viljevo / www.os-astarcevica-viljevo.skole.hr / ured@os-astarcevica-viljevo.skole.hr