Mjesec borbe protiv ovisnosti 15.11.-15.12.

Autor: Sandra Vrbešić, 23. 11. 2018.

Mjesec borbe protiv ovisnosti obilježava se svake godine u periodu od 15. studenog do 15. prosinca. Mi ove godine bogatim aktivnosti u školi obilježavamo Mjesec borbe protiv ovisnosti.

Na satu razrednika učenici 8. razreda su popunili anketu koja se odnosi na navike pušenja, pijenja alkohola, konzumacije marihuane ili extasy  i  kockanja.

Psihologinja je dobivene podatke obradila i napravila prezentaciju. Podaci su se usporedili s prošlogodišnjim uz zaključak da možemo biti zadovoljni ovom gerenacijom osmaša. Razrednici su učenike s rezultatima ankete upoznali na satu razrednika.

S učenicima 8.b psihologinja je održala radionicu u kojoj su učenici izradili bedževe s porukom STOP ovisnosti.

Zajednički smo napravili prigodan pano.

21.12.2018. osmaše je posjetio policijski službenik za prevenciju Robert Škorvaga iz Policijske  uprave osječko-baranjske i održao predavanje u sklopu realizacije projekta Zdrav za 5. Učenici su dobili vrlo korisne informacije iz područja ovisnosti i zlouporabe alkohola s obzirom na to kako je alkohol prvo sredstvo ovisnosti s kojim se mladi najčešće susretnu. Učenici su upoznati s činjenicom da su već u dobi od 14 godina kazneno odgovorni za svoja ponašanja. Također, upoznati su s brojnim štetnim posljedicama alkohola, a predavanje je bilo popraćeno i stvarnim primjerima iz prakse.

22.12.2015. za učenike čestih razreda bilo je organizirano predavanje u sklopu projekta Zajedno više možemo Komponenta Prevencija i alternativa II s temom Prevencija ovisnosti. Predavanje su realizirali policijski službenik Robert Vrbešić i volonteri Mladeži Crvenog križa Donji Miholjac.

Kroz cijeli mjesec će razrednici na satima razrednika kroz predavanja i prigodne radionice obilježiti Mjesec borbe protiv ovisnosti tako da će svi učenici u školi biti obuhvaćeni nekom od preventivnih aktivnosti.

Osnovna škola Ante Starčevića Viljevo / Kralja Tomislava 1, HR-31531 Viljevo / www.os-astarcevica-viljevo.skole.hr / ured@os-astarcevica-viljevo.skole.hr