Našoj školi nagrada za tradicijski uzgoj

Autor: Mirna Scheibl, 26. 11. 2018.

Sudjelujući u HRT-ovom projektu, Najljepši školski vrtovi, naša Škola je postigla veliki uspjeh osvojivši 2. mjesto u kategoriji tradicijskog uzgoja. Ovo zvučno priznanje prati i novčana nagrada od 5.000 kn.

Predstavnici naše Škole u sastavu: Petra Lukurić i Marija Kopić, učenice 5. razreda; Zdravka Kopić, učiteljica; Zdenko Šumanovac, domar i Blaženka Škrlec, ravnateljica, nazočili su svečanoj dodjeli nagrada 23. studenoga 2018. na Hrvatskoj radioteleviziji.

Ekološko-obrazovni projekt Najljepši školski vrtovi Hrvatska radiotelevizija (HRT) provodi u suradnji s Ministarstvom znanosti i obrazovanja te uz potporu Ministarstva poljoprivrede, Fonda za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost te brojnih privatnih donatora. Dodjeljuju se nagrade za najljepši školski vrt, najljepši dječji vrtić, najljepšu učionicu na otvorenom, tradicijski uzgoj, energetsku učinkovitost i najljepšu područnu školu.

U projektu je sudjelovalo oko 200 osnovnih i srednjih škola, učeničkih domova i dječjih vrtića. U vrtovima koje su sama oblikovala i uredila, djeca uče voljeti prirodu te prepoznavati vrijednost i ljepotu podneblja u kojemu žive. Projekt promiče isključivo organsku poljoprivredu, uzgoj izvornoga i domaćega bilja, prepoznavanje ljepote vlastitoga krajolika te povratak tradicijskim vrtovima u svim dijelovima Hrvatske.

U odličnoj atmosferi kroz svečanu dodjelu nagrada proveli su nas Danijela Trbović i Davor Meštrović.

Spoj suvremenosti i tradicije te suživot s prirodom uvijek je bila smjernica naše Škole, a ova nagrada potvrđuje da smo na dobrom putu!

Emisiju možete pogledati  u nedjelju 2.prosinca, u 12 sati, na HRT 2.

Blaženka Škrlec, ravnateljica

Osnovna škola Ante Starčevića Viljevo / Kralja Tomislava 1, HR-31531 Viljevo / www.os-astarcevica-viljevo.skole.hr / ured@os-astarcevica-viljevo.skole.hr