Svjetski dan čitanja naglas – PŠ Ivanovo

Autor: Marijana Lazar, 8. 2. 2022.

U srijedu , 2.2.2022., u našoj školi obilježili smo Svjetski dan čitanja naglas.

Svjetski dan čitanja naglas obilježava se od 2010. godine, a nastao je na inicijativu Svjetske organizacije LitWorld.

Kako ove školske godine sudjelujemo u e-Twininng projektu Uz čitanje riječi rastu posebnu pažnju posvećujemo aktivnostima na temu čitanja pa smo tako odlučili posebno obilježiti ovaj dan.

U našem kutku za čitanje učiteljica nam je pročitala pjesmu Kako je lijepo znati čitati. Razgovorom smo upoznali učenike zašto je važno znati čitati i zašto je važno čitati naglas.

KAKO JE LIJEPO ZNATI ČITATI

Kako je lijepo znati čitati!
Ne treba mami dosađivati,
ne treba baku pitati:
"Hoćeš li mi, bako, ovo pročitati?"

Ne treba moliti sestricu:
"Pročitaj mi još jednu stranicu!"
Ne treba moliti,
ne treba pitati,
nego uzeti
i pročitati!

Valentin Berestov

Učenici su dobili zadatke za čitanje ovisno o dobnoj skupini kojoj pripadaju. Čitali smo naglas danas, a zadatak je da svoje pjesme/priče nauče izražajno čitati te ćemo proglasiti naj čitača naglas.

Čitanje naglas razvija maštu, vještinu slušanja, govorno izražavanje i bogati rječnik. Ovim danom potiče se djecu i odrasle na čitanje naglas.

Tajana Hrupački i Kristina Vincetić, učiteljice razredne nastave

OZUJAK 2024..pdf

« Ožujak 2024 »

Osnovna škola Ante Starčevića Viljevo / Kralja Tomislava 1, HR-31531 Viljevo / www.os-astarcevica-viljevo.skole.hr / ured@os-astarcevica-viljevo.skole.hr