Valentinovo i 100. dan u PŠ Ivanovu

Autor: Marijana Lazar, 17. 2. 2022.

U ponedjeljak 14. veljače 2022. u našoj smo školi obilježili dva nam važna i draga nadnevka, Valentinovo i 100. dan u školi.

Integrirali smo sljedeće predmete: hrvatski jezik, matematiku, sat razrednika, tjelesnu i zdravstvenu kulturu te izvnnastavnu aktivnost Kreativci kroz različite aktivnosti.

Rad smo započeli gledanjem crtića Štrumpfovi – Valentinovo. Napravili kratku analizu gledanog i najavili teme i aktivnosti današnjeg rada.

Prošli smo kroz prezentaciju u kojoj smo upoznali tradicije i simbole Valentinova u različitim zemljama.

Čitali smo pjesmice i tekstove na temu, određivali likove i njihove osobine te odgovarali na pitanja o tekstu. Izrezali smo 100 srca i u njih upisali 100 lijepih riječi, a od njih smo izradili pano u holu škole.

Nakon kratke stanke smo rješavali zadatke iz matematike s obzirom na temu dana tema nam je bila Zaljubljena matematika. Zadaci su bili problemski i dobro smo se namučili.

Kreativno smo se izražavali crtajući neobično čudovište koje ima 10 puta po 10 dijelova tijela što znači da smo ukupno nacrtali 100 dijelova. Radove smo izložili na ploču i analizirali uspješnost našeg rada.

Na računalima smo radili u Wordartu u kojem smo izabrali ljubavnu temu, a riječi su u sebi sadržavale riječ STO. Poigrali smo se riječima i oblicima te stvarali u web alatu.

Razgibali smo se 10 puta po 10 vježbi zagrijavanja, a zatim plesali ples Srdaca. Plesali smo i zabavili se.

Za kraj smo ispunili evaluacijski listić i ulijepili ga u bilježnice građanskog odgoja.

Svi smo na kraju rada dobili medalje što smo uspješno stigli do 100. dana škole u ovoj školskoj godini.

Sretni i zadovoljni završili smo još jedan nastavni dan.

" Od kolijevke pa do groba najljepše je đačko doba! "

Učenici i učiteljice PŠ Ivanovo

Osnovna škola Ante Starčevića Viljevo / Kralja Tomislava 1, HR-31531 Viljevo / www.os-astarcevica-viljevo.skole.hr / ured@os-astarcevica-viljevo.skole.hr