Dan darovitih učenika obilježen uz kviz Tko su školski svaštaznalci

Autor: Sandra Vrbešić, 22. 3. 2022.

Međunarodni dan darovitih učenika obilježava se svake godine 21. ožujka, a u našoj školi proslavili smo ga uz kviz „Tko su školski svaštaznalci“, s učenicima 8. razreda. Cilj Dana darovitih učenika je osvijestiti javnost o potrebi organiziranja sustavne brige za takve učenike u obrazovnom sustavu kako bi mogli ostvariti svoje potencijale.

Kviz smo započeli sa pedeset pitanja iz opće kulture na koja su učenici odgovarali preko svojih tableta putem alata Quzizz. Njihov smo napredak pratili na bodovnoj ljestvici te smo po završetku prvog dijela kviza dobili četiri finalista koji su imali najveći broj bodova. To su bili Petra Lukurić, Benjamin Ronta, Florijan Kopić i Ana Knežević.

Finalisti su se natjecali na nešto tradicionalniji način. Pitanja su bila prikazana na pametnoj ploči, a učenici su odgovarali ispisivanjem svojih odgovora na male ploče.

Finalisti su se natjecali za nagradu koja je sadržavala koristan pribor za učenje i školu, nekoliko poslastica te priznanje za osvojeno 1. mjesto.

Iako je natjecanje bilo napeto, pobjedu je odnijela učenica 8.b, Ana Knežević, i time postala ovogodišnja školska svaštaznalka.

Ukoliko želite provjeriti koliko biste bili uspješni u našem finalnom natjecanju, pitanja možete pogledati u našoj prezentaciji koja je u privitku ove vijesti.

Tko_su_skolski_svastaznalci_2022.pptx (4.62 MB)

OZUJAK 2024..pdf

« Ožujak 2024 »

Osnovna škola Ante Starčevića Viljevo / Kralja Tomislava 1, HR-31531 Viljevo / www.os-astarcevica-viljevo.skole.hr / ured@os-astarcevica-viljevo.skole.hr