19. Županijska smotra učeničkih zadruga Osječko – baranjske županije

Autor: Sandra Vrbešić, 7. 5. 2022.

U petak, 6. svibnja 2022. godine u Osijeku je održana 19. Županijska smotra učeničkih zadruga Osječko – baranjske županije. Domaćin je bila OŠ Franje Krežme iz Osijeka. Na smotri se predstavilo 20-ak učeničkih zadruga osnovnih i srednjih škola, te Centar za odgoj i obrazovanje „Ivan Štark“.

Da bi mogli sudjelovati na smotri, uz predavanje osnovnih dokumenata – Prijavnice i Godišnjeg izvješće o radu učeničke zadruge, od ove je  godine bilo  potrebno je snimiti i Video – praktikum s predstavljanjem zadruge i praktičnim radom proizvoda koji predstavljamo na smotri (trajanje do 4 minute).

Našu zadrugu predstavile su učenice Ines Šumanovac (6.b) i Ivana Jusup (6.b), članice ekološke sekcije pod vodstvom Sanje Nekić Matas.

Tema s kojom smo se predstavili je  Wellness iz začinskog vrta, u suradnji sa Začinskim vrtom PŠ Kapelna i učiteljicom Darijm Perić. Na našem izložbenom stolu mogli su se  naći proizvodi namijenjeni ljepoti i zdravlju ljudskog tijela – šumeće kuglice za kupanje, macerati od začinskog bilja, začinsko bilje i dvoslojni sapun s lavandom, ružmarinom i nevenom.

Proizvod koji je predstavljen u video praktikumu je dvoslojni sapun od nevena, a predstavljanje naše zadruge i postupak izrade sapuna možete pogledati na sljedećoj poveznici:  https://youtu.be/B7pqVmBL-IU

Nakon što je županijsko povjerenstvo pogledalo sve video uratke, određena je rang lista sudionika zadruge. Naša škola zauzela je visoko 2. mjesto i dobila vrlo pozitivne kritike na našu zamišljenu priču.

Iskrene čestitke našim učenicima, mentorima i svima koji su sudjelovali u provedbi Županijske smotre.

Voditeljica zadruge: Ana Kinjerovac

OZUJAK 2024..pdf

« Ožujak 2024 »

Osnovna škola Ante Starčevića Viljevo / Kralja Tomislava 1, HR-31531 Viljevo / www.os-astarcevica-viljevo.skole.hr / ured@os-astarcevica-viljevo.skole.hr