Dan obitelji u PŠ Ivanovo

Autor: Marijana Lazar, 16. 5. 2022.

U petak, 13. svibnja 2022. održali smo integriranu nastavu na temu Moja obitelj u koju smo uključili i roditelje te na taj način obilježili Međunarodni dan obitelji.

CILJ INTEGRIRANOG DANA:

Korelacijom nastavnih predmeta na temu „Moja obitelj“ te međusobnim ispreplitanjem različitih oblika i metoda rada u pojedinim nastavnim predmetima osvijestiti i naglasiti važnost i ulogu obitelji u životu djeteta.

Rad je bio organiziran u paru (učenik-roditelj) na više područja: računanje, pisanje, crtanje te različite društvene i sportske igre.

Prva aktivnost su bile pitalice na temu obitelji koje su učenici i roditelji zajedničkim snagama rješavali. Uslijedila je aktivnost pisanja – parovi su opisali stvarne ili izmišljene događaje na temu koju su dobili: Obiteljski izlet; Obiteljsko kampiranje; Obiteljski odlazak na plažu; Obiteljski kućni ljubimac.

Nakon kratke pauze uslijedile su igre, a prva igra je bila DRŽAVA, GRAD, SELO u kojoj su parovi pokazali svoje znanje, brzinu i snalažljivost te suradnju.

Nakon društvenih igara izašli smo izvan škole i zaigrali štafetne igre.

Cijelo vrijeme vladalo je pozitivno natjecateljsko ozračje. Roditelji i djeca su pokazali svoju kreativnost, snalažljivost i suradnju.

Pri ponovnom ulasku u učionicu parovi su izradili svoje obiteljske grbove. Na kraju smo parovima dodijelili zahvalnice, a zatim smo se zasladili sladoledom.

Na samom kraju osvrnuli smo se na rad u kojem su roditelji poželjeli više ovakvih integriranih dana!

Učiteljice, učenici i roditelji RN

Osnovna škola Ante Starčevića Viljevo / Kralja Tomislava 1, HR-31531 Viljevo / www.os-astarcevica-viljevo.skole.hr / ured@os-astarcevica-viljevo.skole.hr