Dan sigurnijeg interneta

Autor: Sandra Vrbešić, 7. 2. 2024.

Dan sigurnijeg interneta (SID) obilježava se diljem svijeta, a centri za sigurniji internet, odbori SID-a i drugi podržavatelji u svakoj od 180 zemalja okupljaju se kako bi planirali i organizirali događaje. Ovogodišnji Dan sigurnijeg interneta  poseban naglasak stavlja na odgovorno igranje igara. Tako je ovogodišnja tema Dana sigurnijeg interneta u Hrvatskoj: „Gejmaj sigurno – zajedno za bolji internet!“.

Učiteljica informatike Matea Vincetić i psihologinja Sandra Vrbešić zajedno su s učenicima sudjelovali u obilježavanju ove manifestacije 6. veljače.

Učenici PŠ Ivanovo i prvog i drugog razreda pod nastavom informatike sudjelovali su u radionici.

Razgovarali su o tome koje igrice igraju, koliko vremena provode uz mobitele ili računala. Saznali smo da su učenici već ušli u svijet igrica te su od učiteljice dobili savjete za odgovorno korištenje tehnologije. Na kraju su učenici odigrali edukativnu igricu i popunili evaluacijske listiće.

Učenici su dobili priznanja, za sudjelovanje u obilježavanju Dana sigurnijeg interneta, koja su ih razveselila.

Učenici 6.a razreda zajedno s psihologinjom na satu razrednika sudjelovali su u radionici pod nazivom Suradnjom do uspjeha.

Učenici su u radionici:

•  prepoznali koje informacije nije poželjno dijeliti u video igrama
  •  osvijestili posljedice neprimjerenog ponašanja u video igrama
  • dobili savjete za nošenje sa odstupajućim ponašanjima u video igrama kao i savjete za odgovorne navike igranja.

U organiziranom natjecanju između učenika o odgovornom gejmanju pobjedu s najviše osvojenih bodova odnijeli su Markus, Leo i Antonio.

Po završetku radionice učenici su popunili evaluacijske listiće te radionicu su ocijenili kao korisnu i uspješnu. Bilo im je drago što su mogli razgovarati o igricama i sudjelovati u kvizu.

Obilježavanje Dana sigurnijeg interneta samo je jedna od aktivnosti kojom se u školi posvećujemo i kroz nju promičemo misiju sigurnijeg interneta za djecu i mlade.

Osnovna škola Ante Starčevića Viljevo / Kralja Tomislava 1, HR-31531 Viljevo / www.os-astarcevica-viljevo.skole.hr / ured@os-astarcevica-viljevo.skole.hr