Pozdrav jeseni

Autor: Robert Matanović, 25. 9. 2013.

Učitelji i učenici razredne nastave Matične škole realizirali su prvu izvanučioničku nastavu planiranu za ovu školsku godinu te su u ponedjeljak, 23. rujna pozdravili jesen.

U jutarnjim su se satima uputili prema Blanju. Došavši na odredište, ponovili su o glavnim karakteristikama jeseni – trajanje, promjene u prirodi, vrijeme u jesen, rad ljudi itd. Uslijedila je šetnja oko ribnjaka uz promatranje promjena u prirodi, prikupljanje lišća u jesenskim bojama kao i različitih orašastih plodova. Nakon odmora i doručka započele su različite tjelesne aktivnosti, a potom su, sve uočeno toga dana, učenici zabilježili u svojim bilježnicama. Izvanučionička je nastava realizirana kroz 5 nastavnih predmeta, a to su: SRZ, HJ, TZK, PID i LK.

Dan je proveden u zaista prekrasnoj prirodi prošaranoj jesenskim bojama gdje su učenici na konkretnim primjerima promatrali, opisivali, uočavali, crtali i prikupljali ono što jesen donosi.

pripravnica RN  Petra Kopić

Osnovna škola Ante Starčevića Viljevo / Kralja Tomislava 1, HR-31531 Viljevo / www.os-astarcevica-viljevo.skole.hr / ured@os-astarcevica-viljevo.skole.hr