IN - Posjet Dječjem kazalištu i zamenitostima Osijeka

Autor: Robert Matanović, 11. 11. 2013.

Učenici od 1. do 4. razreda OŠ Ante Starčevića Viljevo su  4. studenog 2013.g. u sklopu izvanučioničke nastave bili u  Osijeku.

Pogledali smo predstavu Ivica i Marica, Andreja Rozmana prema istoimenoj bajci braće Grimm, a već poznati glumci Dječjeg kazališta Osijek koji su nam pružili ovakav izvrstan doživljaj mame nas da im i na dalje ostanemo vjerna publika.

Nakon odgledane predstave, uz opušteno druženje, razgovor i sređivanje dojmova, podijelili smo se u dvije skupine. Učenici razredne nastave matične škole posjetili su Odjel za rad s djecom i mladima Gradske i sveučilišne knjižnice Osijek. Ondje su spoznali tko i na koji način može postati članom knjižnice te za što sve može koristiti knjižnicu. Za većinu učenika ovo je bio prvi posjet nekoj gradskoj knjižnici te su bili zapanjeni količinom knjiga koje su popunjavale police od poda do stropa. Znatiželjno su ispitivali postoji li neka literatura o područjima koja njih zanimaju, te su ostali pomalo iznenađeni kada je knjižničarka na sve upite odgovorila potvrdno. Učenike je posebno oduševio prostor igraonice Dječjeg odjela. Igraonica obiluje različitim didaktičkim igrama za djecu te su se i učenici okušali u njima. Za otkrivanje svih tajni koje knjižnica nudi potrebno je više vremena, a u skladu s tim učenici su se složili kako je ovo prvi, ali zasigurno ne i posljednji posjet knjižnici.

U drugoj skupini su se učenici područnih škola  posvetili prometnim značajkama grada Osijeka – centra Osječko - baranjske županije te se od Dječjeg kazališta provozali tramvajem (za većinu učenika po prvi puta) kroz grad. Nakon toga su pješačenjem po gradu vježbali snalaženje učenika u gradskom prometu posjetivši pritom Gradsku tržnicu Osijek te Željeznički i Autobusni kolodvor Osijek. Ponovivši pojmove vezane uz nastavne teme o prometu,  zadovoljno su učene sadržaje iz školskih udžbenika  osvijestili i zorno povezali sa stvarnim lokacijama i novostečenim osobnim praktičnim iskustvima.

Provedbi takvog oblika nastave je uz pratnju razrednih učitelja prisustvovalo 107 učenika. Sve je proteklo u redu, bez problema. Učenici su bili umorni, ali puni dojmova, novih spoznaja i iskustava i jako zadovoljni viđenim i doživljenim.

Izvor:  Josip Vrban, učitelj RN

OSTALE FOTOGRAFIJE POGLEDAJTE U FOTO-GALERIJI !

Ukupno: 211946
Osnovna škola Ante Starčevića Viljevo / Kralja Tomislava 1, HR-31531 Viljevo / www.os-astarcevica-viljevo.skole.hr / ured@os-astarcevica-viljevo.skole.hr