Maškare, maškare

Autor: Sandra Vrbešić, 7. 3. 2014.

U utorak 4. ožujka u međusmjeni održan je školski maskenbal uz tradicionalnu povorku kroz selo. Svaki razredni odjel predstavio je svoje maske. U razrednoj nastavi prigodnim poklončićima nagrađeni učenici 2.r koji su bili prometni znakovi, a primamljivu nagradu tjedan dana bez domaće zadaće osvojili su učenici 6.a s točkom Ghostbuster i 7.b kao Kinezi.  Pohvalnicu u kategoriji učitelja za najbolju masku dobila je nastavnica Karin Bockovac za kostim hipija.

Prva je nastupila grupa maskiranih djelatnika škole kao Marichi, uz hit dana Mi imamos mnogos problemos i lutamo školom bez kintooos! Bili su nagrađeni velikim pljeskom učenika i roditelja u publici.

4. razred predstavio nam se plesom maskirani u kauboje i indijance. Njihove kostime izradile su mame na radionici.

Nagrađeni 2.razred predstavio se pjesmicom Semafor maskirani u prometne znakove.

Između pojedinačnih maski u prvom i trećem razredu žiri Mariachia izabrao je kao najupečatljiviju masku zombija – Leona Viljevca.

Broji su bili i predškolci, a nagradu je osvojila najmlađa sudionica u kostimu anđela.

5.a su bili gusari, uz prezentirane vještine mačevanja podijelili su dio blaga iz škrinje s publikom ( u publiku su bacali bombone).

5. b imao je scenski prikaz izgubljeni dječaci.Uz Petra Pana i prekrasnu Zvončicu maske dječaka i djevojčica bile su tako uvjerljive kao da su ih radili profesionalni šminkeri.

Nagrađeni 6.a je prikazao scenu iz kultnog filma Ghostbuster. Njihova razrednica pokazala se kao izvrsna istjerivačica duhova.

6.b je imao svatove, ali bez mladenaca. Neki svati su bili tako dobro maskirani da ih ni učitelji nisu mogli prepoznati.

7.a prikazo nam je  duhoviti osvrt na sadašnju političko-gospodarsku situaciju u državi, a posebno pohvaljujemo masku lopova.

Nagrađeni učenici 7.b predstavili su se vrlo uvjerljivo kao  Kinezi, s prekrasnim kostimima i velikim zmajem. Poseban pečat ovoj točki dala je kratka demostracija borilačkih vještina naših učiteljica TZK-a.

8.a zajedno sa svojom razrednicom predstavio se uz zvuke poznate pjesme iz mjuzikla Kosa s osnovnim informacija o pokretu hipija. Učenici su odlično prenijeli dašak atmosfere iz 70- tih godina prošlog stoljeća u našu školu.

8.b predstavio nam je kako oni zamišljaju jednu večer na ekskurziji u sv.Filip Jakovu koju s nestrpljenjem očekuju.   Uz zvuke uspavanke pod budnim okom razrednice, kartali su, vježbali, spremali, čitali i učili. Kad je razrednica zaspala počeo je party.

Nakon što su svi razredni odjeli vrlo uspješno prezentirali svoje uratke i za to bili nagrađeni velikim pljeskom , učenici i učitelji uputili su se u povorku kroz selo.

Po povratku u školu već su počele padati ideje u što se možemo maskirati slijedeće godine!

Ukupno: 211956
Osnovna škola Ante Starčevića Viljevo / Kralja Tomislava 1, HR-31531 Viljevo / www.os-astarcevica-viljevo.skole.hr / ured@os-astarcevica-viljevo.skole.hr