Biciklijada za Svjetski dan sporta

Autor: Luka Balković, 1. 6. 2015.

29. svibnja 2015.g.obilježili smo Svjetski dan sporta biciklijadom. Biciklijada se održala za učenike predmetne nastave, a uključili su se neki učitelji te ravnateljica škole.

Krenuli smo u 15, 00 sati ispred škole te vozili do izletišta Blanje gdje smo odigrali sportske igre - odbojku, badminton i nogomet, a oni koji su bili umorni odmorili se i okrijepili (uz sokove i sladoled). Bilo je veselo i razigrano uz puno  slikanja. Uslijedio je povratak oko  17,20 sati pred školu. Sve fotografije s biciklijade možete pogledati u našoj galeriji slika.

Općenito.....

Svjetski dan sporta obilježava se uvijek zadnju srijedu u mjesecu svibnju,

ove godine to je 27.5.2015. Ove godine se održava 23. Svjetski dan sporta.

Obilježavanjem Svjetskog dana sporta želi se potaknuti što veći broj ljudi na bavljenje sportsko–rekreativnim aktivnostima, bez obzira na uzrast, spol i bez natjecateljskog predznaka, sa ciljem promicanja što kvalitetnijeg i zdravijeg načina života, usvajanja zdravijih životnih navika te provođenja svakodnevne tjelesne aktivnosti.

Svjetska zdravstvena organizacija uvrstila je redovitu tjelesnu aktivnost u faktore koji značajno doprinose očuvanju i unapređenju zdravlja te prevenciji bolesti.

Primarni cilj sportske rekreacije je pozitivan utjecaj na zdravlje, a provođenjem sportsko-rekreacijskih aktivnosti dolazi do održavanja i podizanja psihičkih, funkcijskih i motoričkih sposobnosti organizma s osnovnim ciljem - poboljšanjem zdravstvenog statusa.

Možemo reći kako smo današnji dan proveli i ispunili  baš onako kako je i predviđeno, uz puno druženja, smijeha te  bavljenju raznim sportsko-rekreativnim aktivnostima.

Učiteljica tzk-a: Tatjana Kolarić

Osnovna škola Ante Starčevića Viljevo / Kralja Tomislava 1, HR-31531 Viljevo / www.os-astarcevica-viljevo.skole.hr / ured@os-astarcevica-viljevo.skole.hr