Biciklijada učenika i učitelja PŠ Ivanovo i PŠ Kapelna

Autor: Luka Balković, 11. 6. 2015.

U utorak, 9. lipnja 2015. realizirana je izvanučionička nastava učenika Područnih škola Ivanovo i Kapelna ''Vesela školska suradnja'' (Prigodom Dana obitelji, Dana sporta, rastanka od uč.četvrtaša i veselog kraja nastavne godine).

Izvanučionička nastava provedena je  u organizaciji učitelja organizatora i pratitelja : Tajane Hrupački, Petre Kopić, Darije Perić, Jasmine Matošević i Josipa Vrbana te 20-tak roditelja učenika, a u dogovoru s Policijskom postajom Donji Miholjac (policijska pratnja) te predstavnikom Izletišta Etno Blanje (lokacija provedbe IUN).

Oko 8:30 sati učenici i roditelji su ispred svojih škola krenuli biciklima u koloni, put Blanja, uz osiguranu policijsku pratnju. Došavši na odredište uslijedio je mali odmor i dogovor o daljnjim aktivnostima i načinu rada. Započeli su radom na vjeronauku s vjeroučiteljicom Jasminom Matošević.  Uslijedilo je ponavljanje iz prirode i društva na temama : Dan sporta, Ljetu ususret, Učenik u prometu, Promet i ja, Životne zajednice travnjaka, Izgled i posebnosti zavičaja... Za to su se  vrijeme roditelji družili uz kavu, sok i grickalice. Po završetku rada po razredima, uslijedila je pauza za užinu. Potom su se i roditelji i učenici preselili unutra gdje je prezentirana Događajnica PŠ Ivanovo i Kapelna za školsku godinu 2014./2015. Nakon prezentacije započeo je natjecateljski sportski dio ekipa koje su bile sastavljene od roditelja i učenika. Prvi dio natjecanja bio je kviz znanja o sportu, a zatim su uslijedile ekipne i štafetne igre. Dan  je završio poligonom biciklom u kojemu su se vrednovale kvaliteta i brzina izvođenja. Na samom kraju nagrađeni su pobjednici u ekipnim igrama te najspretniji vozači bicikla.

U 13 sati uz pratnju policije učenici i roditelji vratili su se na polazišta.

Svi sadržaji su provedeni uspješno, sve planirano je i ostvareno.

Zahvaljujemo domaćinima izletišta Etno Blanje na gostoprimstvu i radujemo se druženju i sljedeće godine!

učitelji RN

Osnovna škola Ante Starčevića Viljevo / Kralja Tomislava 1, HR-31531 Viljevo / www.os-astarcevica-viljevo.skole.hr / ured@os-astarcevica-viljevo.skole.hr