DANI KRUHA I ZAHVALNOSTI ZA PLODOVE ZEMLJE – PŠ P.MOSLAVINA I PŠ KRČENIK

Autor: Robert Matanović, 25. 10. 2015.

Dana 20. listopada 2015. g. u PŠ Podravska Moslavina učitelji i učenici od 1. do 4. razreda iz P. Moslavine i Krčenika obilježili su Dane kruha i zahvalnosti za plodove zemlje.

Nastavni dan započeli smo prezentacijom o Danima kruha i plodovima zemlje koju je priredila vjeroučiteljica. Za to vrijeme učiteljica Marija zamijesila je tijesto, a ostali učitelji uredili su stol za blagoslov.

Nakon što se tijesto diglo, učenike smo podijeli po razredima. Svatko je dobio dio tijesta kako bi mogao oblikovati razne oblike. Svoje proizvode poslagali smo na tacne i ostavili da tijesto još malo odmori.

Dok su pripremljeni proizvodi odmarali, učenici su pjevali pjesmicu koju su uvježbali s učiteljicom Suzanom te recitirali pjesmice na temu kruha. Svećenik je blagoslovio proizvode koje su pripremile vrijedne mame, svi smo se pomolili i zajedno blagovali.

Nakon odmora nekoliko učenica i učiteljica Suzana odnijeli su jednu košaru s proizvodima u Općinu, a ostali su se spremili i krenuli prema kući gđe. Maroković. Ona u dvorištu ima krušnu peć. Lijepo nas je ugostila, pokazala nam kako se peče kruh i spekla naše proizvode koje smo zamijesili i oblikovali u školi. Ovim putem još jednom joj se zahvaljujemo.

Zadovoljni, veseli i siti otišli smo svojim kućama.

Na ovom linku možete pogledati kako nam je bilo:

Osnovna škola Ante Starčevića Viljevo / Kralja Tomislava 1, HR-31531 Viljevo / www.os-astarcevica-viljevo.skole.hr / ured@os-astarcevica-viljevo.skole.hr