Vijest iz naše škole na stranicama HNS-a

Autor: Sandra Vrbešić, 13. 11. 2015.

Vijest koja je objavljena na službenim stranicama Hrvatskog nogometnog saveza i još nekim portalima presnosimo vam u cijelosti. Ovim putem još jednom zahvaljujemo Dogmagoju Vidi koji je posjetio našu školu te poslano donacaciju lopti i bilježnica za sve učenike.

Hrvatski reprezentativac Domagoj Vida pokazao je da nije zaboravio svoje početke, posjetivši učenike OŠ Augusta Harambašića iz Donjeg Miholjca te OŠ Ante Starčevića iz Viljeva, a nedugo zatim i poklonivši im lopte i bilježnice.

Školske klupe OŠ Augusta Harambašića svojedobno je pohađao malen i nestašan dječak kojega je lopta uvijek privlačila više od škole, a na trening u Osijek nikada mu nije bilo teško putovati. Majka Željka i otacRudika uvijek su se brinuli da tome malenom dječaku ništa ne nedostaje pa tako i da na školskom, kao i sportskom planu uvijek korača pravim putem. Taj malen i talentiran dječak jest Domagoj Vida, danas uspješni hrvatski reprezentativac. I kao što hrvatski reprezentativci često pokazuju, nije samo odličan nogometaš već i osoba velikog srca.

Učiteljica OŠ Ante Starčevića Viljevo Brankica Hrupački svojim je učenicima osigurala priliku upoznati svog nogometnog idola, popričati s njime i fotografirati se.

Za malene osnovnoškolce to je bio dan za pamćenje, piše gđa. Hrupački u pismu kojeg je uputila Hrvatskom nogometnom savezu.

"Bila sam presretna kad se Domagoj nedugo nakon našeg susreta pojavio pred vratima učionice. Svojim učenicima sam samo rekla: "Ljudi stiže nam iznenađenje!" Ne da su bili iznenađeni, već su bili ushićeni i presretni. Jedan od mojih učenika uzviknuo je „Ivan Rakitić!“, na što je Domagoj na svoj prepoznatljiv način samo prokomentirao "a ovdje ima i šaljivdžija". Strpljivo je odgovarao na sva njihova pitanja i slikao se u bezbroj poza s vedrim smiješkom na licu."

"Odveli smo ga u našu sportsku dvoranu gdje su ga dočekali ostali učenici škole uz usklike sreće i iznenađenja jer nitko od njih nije znao za njegov dolazak. Jedna od učenica 8. razreda, prišla mi je i zagrlila me uz osmijeh i riječi zahvale što sam joj omogućila da se slika sa svojim idolom. To im je bio prekrasan poklon koji će vjerujem jako dugo pamtiti upravo zahvaljujući Domagoju."

Otkrila je potom učiteljica ove Osnovne škole kako je Domagoj, kada je vidio s kakvim se loptama djeca u školi igraju odmah obećao poslati nekoliko lopti kako bi im bilo lakše i naravno kako bi pomogao. Hrvatski reprezentativac ispunio je svoje obećanje prvom prilikom i dodatno obradovao učenike OŠ Ante Starčević Viljevo, ali i svoje bivše OŠ Augusta Harambašića Donji Miholjac.

"Vidjevši kakvim se loptama igraju naši učenici, odmah mi je rekao da će nam poslati nekoliko lopti. Nitko ga to nije tražio i bilo mi je malo neugodno, jer nisam željela da moj poziv u školu shvati kao neku obvezu. Jednostavno sam željela djeci omogućiti da upoznaju i uživo se slikaju s nekime koga gledaju na TV.

Uskoro je na vrata moje učionice stiglo još jedno iznenađenje. Domagoj ne samo da je ispunio svoje obećanje i poslao nam lopte za nogomet, rukomet i odbojku već je svakom učeniku naše škole poslao i bilježnice. Još jednom mu u ime svih učenika škole i moje osobno ime veliko hvala!", završila je priču o nesebičnom hrvatskom reprezentativcu velikog i dobrog srca gđa. Hrupački.

OZUJAK 2024..pdf

« Ožujak 2024 »

Osnovna škola Ante Starčevića Viljevo / Kralja Tomislava 1, HR-31531 Viljevo / www.os-astarcevica-viljevo.skole.hr / ured@os-astarcevica-viljevo.skole.hr