Izvanučionička nastava - VODA MOG ŽIVOTA

Autor: Mirna Scheibl, 4. 4. 2016.

Učenici 1. do 4. razreda područnih škola Krčenik, P. Moslavina, Ivanovo i Kapelna, posjetili su 31.ožujka 2016.g. grad Donji Miholjac u sklopu izvanučioničke terenske nastave s temom: "Voda mog života".

Cilj izvanučioničke nastave bio je razumjeti važnost vode za život ljudi, biljaka i životinja te upoznati najznačajnije vode u zavičaju.

Polazak je bio školskim  autobusom u 7:45 sati ispred područnih škola put D. Miholjca. Integracijom nastavnih sadržaja iz nastavnih predmeta: sat razrednika-građanski odgoj, hrvatski jezik, priroda i društvo i  tjelesna i zdravstvena kultura, učenici su zorno upoznali:

1. Vodocrpilište Donji Miholjac - razgled i upoznavanje s načinom vodoopskrbe naših naselja.

2. Donjomiholjačko izletište Stara Drava, Ribički dom - poučna prezentacija o karakterističnim biljkama, ribama i dr.životinjama  u, uz i oko vode,…

• užina, šk.kuhinja
  • nastavni rad u radionicama (HJ: pripovijedanje prema poticaju – govorne vježbe, rad na zadacima radnih listića)

3. Šetnja po dravskom nasipu, kroz šumu i uz korito rijeke Drave  - dolazak do Vodocrpne i Mjerne stanice-Drava D.Miholjac koja napaja ribnjake (zornost u nastavi PIDa:  Proljeće;  Vode tekućice,stajaćice, biljni i životinjski svijet u, uz i oko voda…).

4. Ribnjačarstvo Donji Miholjac - šetnja nasipom uz hranilišta i ribnjake

5. Stanica za preradu otpadnih voda D.Miholjac - zornost u nastavi PIDa: od onečišćene, kanalizacijske vode do ponovo čiste vode.

Na svakoj od navedenih stanica je po jedan izdvojeni (ovlašteni) djelatnik u kratkom predavanju, jednostavnim rječnikom razumljivim djeci, opisao zanimanje i posao kojim se bavi, neke njegove zanimljivosti i posebitosti te odgovarao na radoznale upite učenika.

Povratak ispred područnih škola i kućama bio je oko 12 sati, a učenici su puni dojmova i novih spoznaja, ali pomalo i umorni, bili vrlo zadovoljni viđenim i doživljenim.

Izvor:  Josip Vrban

OZUJAK 2024..pdf

« Ožujak 2024 »

Osnovna škola Ante Starčevića Viljevo / Kralja Tomislava 1, HR-31531 Viljevo / www.os-astarcevica-viljevo.skole.hr / ured@os-astarcevica-viljevo.skole.hr