Održana Večer matematike

Autor: Sandra Vrbešić, 2. 12. 2016.

U četvrtak, 1.12.2016. u večernjim satima održana je već treći put po redu Večer matematike u našoj školi. Večer matematike je projekt koji organizira Hrvatsko matematičko društvo u suradnji sa zainteresiranim školama, a s ciljem popularizacije matematike. Večer matematike u našoj školi priredila je psihologinja Sandra Vrbešić uz pomoć učiteljice razredne nastave Mateje Vincetić.

Večer matematike je skup interaktivnih radionica koje potiču izgradnju pozitivnog stava učenika prema matematici. Sudjelovanje u zabavnim aktivnostima otkriva često zaboravljenu - zabavnu stranu matematike, stvara nove ideje o tome što matematika jest i čime se bavi te dokazuje da matematičke probleme, i bez da smo svjesni vlastitog talenta, svakodnevno svi uspješno rješavamo.

Učenici su dolaskom na radionicu dobili putovnicu za prolazak kroz različite centre gdje su ih čekali zabavni zadaci. U radionicama su sudjelovali učenici razredne nastave matične škole, a pridružilo im se i desetak učenika iz PŠ Podravske Moslavine. Kroz radionice su ih vodili volonteri tj. učenici predmetne nastave.

Nakon završene radionice učenici su za trud i puno riješenih zadataka iz matematike dobili čokoladicu na kojoj je bila mozgalica koju su trebali riješiti.

Ova Večer matematike bila je vrlo uspješna i veselimo se već sljedećoj godini i novim zanimljiv zadacima.

Zahvaljujemo volonterima kao i svim učenicima koji su sudjelovali na ovogodišnjoj Večeri matematike!!!

OZUJAK 2024..pdf

« Ožujak 2024 »

Osnovna škola Ante Starčevića Viljevo / Kralja Tomislava 1, HR-31531 Viljevo / www.os-astarcevica-viljevo.skole.hr / ured@os-astarcevica-viljevo.skole.hr