Škola u prirodi "Zeleno srce Hrvatske"

Autor: Mirna Scheibl, 12. 6. 2018.

Škola u prirodi „Zeleno srce Hrvatske“  Fužine realizirana je u vremenu od 28.svibnja do 1.lipnja 2018. godine. Sudjelovalo je 35 učenika 3. i 4. razreda matične škole, te područnih škola Kapelna i Podravska Moslavina. Učitelji pratitelji bili su Zdravka Kopić, Marija Schweigert, Josip Vrban i Marijana Lazar, učitelj voditelj.

Škola u prirodi  provedena  je prema izboru roditelja prijavljenih učenika u aranžmanu, organizaciji i stručnom vodstvu Turističke agencije Astralis iz Slavonskog Broda.  Cijena Škole u prirodi iznosila je 1450,00 kn po učeniku. Troškove Škole u prirodi snosili su roditelji učenika uz donacije Općine Viljevo i Podravska Moslavina.

Također zahvaljujemo i na donacijama svih popratnih materijala koji su našu Školu u prirodi učinili kvalitetnijom, sigurnijom, zabavnijom (npr. lijekovi, grickalice, sokovi, bočice vode, tiskanje radnog materijala, itd.).

Učenici su bili smješteni  u Hostelu Fužinarska kuća, u Fužinama. Hostel se nalazi u Gorskom kotaru, Zelenom srcu Hrvatske, 130 km jugozapadno od Zagreba.

Učenici su u razdoblju od 5 dana imali organiziranu nastavu u prirodi, obilazak planiranih odredišta, sportske aktivnosti, te zabavne sadržaje u večernjim satima.

1. DAN – putovanje do Fužina i posjet Ivaninoj kući bajke i gradu Ogulinu

2. DAN – NP Risnjak, spilja Vrelo, obilazak i upoznavanje Fužina

3. DAN – grad Rijeka, Trsat, sportske aktivnosti u poslijepodnevnim satima

4. DAN – spilja Lokvarka, Park šuma Golubinjak i obilazak jezera Bajer

5. DAN – Drevni grad Dubovac, Akvarij slatkovodne ribe Aquatica u Karlovcu, grad Zagreb, povratak kući

Tijekom tih pet dana realizirali smo sve planirane ciljeve Škole u prirodi.

Pohvaljujemo i naše učenike koji su na svim navedenim mjestima plijenili pažnju domaćina i vodiča svojim primjerenim ponašanjem i znanjem.

Škola u prirodi protekla je bez problema. Učenici su bili umorni, ali puni dojmova, novih spoznaja i iskustava  te zadovoljni viđenim i doživljenim.

učiteljica Marijana Lazar

OZUJAK 2024..pdf

« Ožujak 2024 »

Osnovna škola Ante Starčevića Viljevo / Kralja Tomislava 1, HR-31531 Viljevo / www.os-astarcevica-viljevo.skole.hr / ured@os-astarcevica-viljevo.skole.hr