Ekskurzija učenika sedmih i osmih razreda

Autor: Mirna Scheibl, 13. 6. 2018.

Učenici sedmih i osmih razreda sa svojim razrednicima B.Soldićem(7.a), T.Kolarić(7.b), K.Bockovac(8.a) i S. Nekić-Matas(8.b)  bili su na ekskurziji u Istri od 7.-10.6.2018. u aranžmanu putničke agencije Astralis iz Slavonskog Broda.

1.dan- Krenuli smo u jutarnjim satima; putovali smo Zagrebom, Karlovcom i Rijekom; prošli smo kroz tunel Učka, sve do Istre. Posjetili smo zvjezdarnicu Višnjan, te nakon toga jamu Baredine-jednom od najatraktivnjih geomorfoloških lokaliteta u Hrvatskoj, koja nas je oduševila svojom ljepotom. Zatim se zaputili prema odredištu hotelu Duga Uvala. Večerali smo, okupali se u moru, te u hotelskom bazenu, a kasnije zabavili u disku.

2.dan-Nakon doručka krenuli smo u Pulu. Posjetili amfiteatar(Arenu) i saznali nešto više o dobu u kojem su vladali Rimljani. Razgledali Slavoluk Sergijevaca i Dvojna vrata, te se uputili u razgled grada i kupovinu suvenira. Povratak u hotel na ručak, a nakon toga poslijepodne uživali u kupanju i boravku na plaži. Nakon večere kupali se u bazenu, te zabavili u disku.

3.dan- Ujutro nakon doručka zaputili smo se u Fažanu, te krenuli brodom u NP Brijuni. Ondje smo se vozili turističkim vlakom. Razgledali smo Safari, Botanički vrt i muzej. Povratkom u Fažanu otišli smo na ručak, te krenuli put Rovinja. Ondje smo posjetili Mini Croatia Rovinj-gdje se nalaze umanjene znamenitosti većih gradova Lijepe naše. Nakon toga krenuli smo u obilazak Rovinja – popeli smo se i razgledali crkvu sv.Eufemije. Nakon razgleda grada vratili smo se u hotel, večerali, te kupali u bazenu i zabavili u disku.

4.dan- Nakon doručka cijelo dopodne uživali smo na plaži i kupanju. Spakirali smo se, te nakon doručka krenuli kućama. Na putu smo stali u Karlovac, te posjetili Aquarium „Aquatica“,  gdje smo vidjeli i saznali puno o raznim vrstama slatkovodnih riba. Kućama smo stigli u večernjim satima.

Bili smo umorni i iscrpljeni od puta, ali bilo je predivno i želja nam je opet to ponoviti.

novinarke

Osnovna škola Ante Starčevića Viljevo / Kralja Tomislava 1, HR-31531 Viljevo / www.os-astarcevica-viljevo.skole.hr / ured@os-astarcevica-viljevo.skole.hr