Poklade u PŠ P. Moslavini

Autor: Marijana Lazar, 3. 3. 2022.

U utorak, 1. ožujka 2022. učenici PŠ Podravska Moslavina sa svojim učiteljima: Josipom Vrbanom, Suzanom Nikolić, Marijom Schweigert i studenticom na praksi Tijom Knežević obilježili  su Poklade  pokladnom povorkom kroz selo do zgrade općine Podravske Moslavine.

Učenici su već u ranim jutarnjim satima dolazeći u školu pogledom odmjeravali jedni druge kako bi otkrili tko se krije iza strašnih i neobičnih maski.

Bilo je tu: klaunova, gospođica rumenih lica, hvatača paukova, opasnih ratnika, pecaroša, Crvenkapica….

Nakon puno nestrpljenja i završene nastave kroz selo je krenula maskirana povorka, pjevajući pokladne Bećarce uz pratnju učitelja Klauna i harmonikaša.

Selom se orilo:

" Poklade su i ludi su dani, sve je isto ko i lani, poklade su milo janje moje barem da su u godini troje… "

Ispred zgrade općine pokladnu povorku su dočekale mame, tate, djedovi, bake, braća i sestre učenika kao i djelatnici općine Podravska Moslavina.

Učiteljica Marija je sa Scenskom grupom priredila nekoliko prigodnih recitacija, a učiteljica Suzana uz pratnju harmonike Pokladni ples i pjesmu Maškare.

Djelatnici općine su toliko sretni bili da su se malim učenicima skromnim darovima zahvalili.

Poneki tata je bombone djeci također darivao kako bi ih razveselio.

Na kraju su svi učenici i publika zapjevali uz pratnju  harmonika pokladni bećarac i krenuli svojim kućama puni ideja za iduće poklade.

Na ulazu u školu nas je još dočekalo iznenađenje, a to je bio župnik Vlado Škrinjarić koji je pjesmu i dječju graju čuo pa u školu dojurio te učenicima i učiteljima darak donio. 😊

Suzana Nikolić, učiteljica

OZUJAK 2024..pdf

« Ožujak 2024 »