DRUŽENJE UČENIKA, RODITELJA I UČITELJA UZ ŠTAFETNE IGRE I ROŠTILJ - PŠ Krčenik i PŠ P. Moslavina

Autor: Marijana Lazar, 24. 6. 2022.

U utorak, 21. lipnja 2022. godine nakon posljednjih nastavnih sati ove školske godine i zaključivanja ocjena, na igralištu Područne škole Podravska Moslavina, održano je druženje učenika, roditelja i učitelja razredne nastave, uz kviz znanja o sportu, štafetne igre i roštiljadu.

Cilj:  Kroz druženje učenika, roditelja i učitelja, aktivno i prigodno obilježiti veseli kraj nastavne godine i rastanak od učenika četvrtaša.

Učenici i roditelji su bili podijeljeni u četiri mješovite skupine: Griz, Čokolino mafija, Žirafe i Tigrovi (ekipe same izaberu ime skupine ).

Skupine su se natjecale u pet štafetnih igara: kviz znanja o sportu, nošenje loptice u žlici, ekološka košarka zgužvanim papirima, skakanje u vreći i konobarenje - tko će prvi napuniti posudu s vodom. Igra je bila napeta, uz glasno navijanje, a pobijedila je skupina Čokolino mafija.

Nakon natjecateljskog dijela, druženje se nastavilo uz raznoliki izbor jela sa roštilja i kolače te prepričavanje zgoda tijekom štafetnih igara.

Ovakav događaj je okupio veliki broj mještana (i P. Moslavine i Krčenika) pa su se uz roditelje učenika, rado podružile i bake, braća i sestre te poznanici i prijatelji škole. Atmosferu su upotpunili i djelatnici Općine P. Moslavina, načelnik općine i župnik Crkve BDM u P. Moslavini.

Tijekom druženja, učenici četvrtaši su se malim znakom pažnje prigodno zahvalili svojoj učiteljici S.Nikolić za sva prenesena znanja, vještine i stečena iskustva tijekom svojeg četverogodišnjeg školovanja u PŠ P.Moslavina.

Svi sudionici su bili vrlo zadovoljni i izrazili želju da se ovakav oblik druženja organizira i u sljedećoj školskoj godini.

Josip Vrban, učitelj razredne nastave

SVIBANJ, 2024..pdf

Osnovna škola Ante Starčevića Viljevo / Kralja Tomislava 1, HR-31531 Viljevo / www.os-astarcevica-viljevo.skole.hr / ured@os-astarcevica-viljevo.skole.hr