Ususret jeseni uz rijeku Dravu

Autor: Mirna Scheibl, 4. 10. 2010.

24.9.2010. svanuo je lijep i sunčan dan. Bilo je vedro i sunčano i u našoj školi jer su učenici od 1.- 4 r. očekivali svoje goste iz PŠ Rakitovice, OŠ August Harambašić D.Miholjac, kako bi zajedno krenuli „Ususret jeseni uz rijeku Dravu“.

Kada je autobus stao na autobusnu stanicu pored škole, krenuli smo im u susret i poželjeli dobrodošlicu.

Nakon kratkog pozdrava i razgovora s vilom Jesenkom, koja nam je donijela punu košaru darova jeseni, nekoliko Smibova, cd-a, te mapu dječjih radova PŠ Rakitovica, uslijedio je zajednički doručak.

Dobili smo puno energije za nove pustolovine,  te smo krenuli ispred škole stazom do Župne Crkve u P.Moslavini.

Tamo nas je dočekao Župnik. Zajedno  smo se pomolili, saznali ponešto o povijesti Župne crkve u P.Moslavini i naravno na kraju zapjevali.

Nakon toga Dravskom ulicom smo stigli do rijeke Drave. Drava je jako narasla jer su puno padale kiše. Tamo smo ponovili gradivo iz prirode i društva i još ponešto naučili.

Ponovno smo dali  petama vjetra i zelenom, blatnjavom stazom, između zlatnih kukuruza, stigli na igralište.

Nakon zagrijavanja i vježbi oblikovanja takmičili smo se u : nogometu, štafetnim igrama, graničarima i malo se odmarali  na ljuljačkama, toboganu, konjiću-klackalici…

Pobijedili su oni koji su bili bolji. A za nagradu su dobili  i diplome.

Bili smo žalosni što se moram rastati, zato smo tužni otpratili naše goste do njihovog  autobusa i poželi im sretan put.

Nadamo se da ćemo se do godine ponovno vidjeti i  zajednički zaigrati neke druge igre.

Izvor: Suzana Nikolić

SVIBANJ, 2024..pdf

Osnovna škola Ante Starčevića Viljevo / Kralja Tomislava 1, HR-31531 Viljevo / www.os-astarcevica-viljevo.skole.hr / ured@os-astarcevica-viljevo.skole.hr