UČENICI BEZ GRANICA - projektni dan u PŠ P. Moslavina

Autor: Mirna Scheibl, 21. 3. 2011.

17.ožujka 2011. u našoj školi se održavao projekt Učenici bez granica s ciljem popularizacije nastavnih predmeta. Održane su tri radionice u kojima se sudjelovali svi učenici područne škole. Neki učenici su nas nažalost malo ranije napustili jer su žurili na natjecanje Klokana bez granica u matičnu školu u Viljevu.

1.    radionica: Where is Thumbkin?

Radionicu je vodila učiteljica engleskog jezika Andrijana Bereš,  koja je s učenicima učila pjesmicu iz engleskog jezika na malo drugačiji način uz izrađivanje lutki za svaki prst od različitih materijala.

2.    radionica: Uz pjesmu učimo da se puno ne mučimo

Radionicu su vodili učiteljica Suzana Nikolić i učitelj Zdenko Čikara. Nakon uvodne motivacija crtanog filma o ekologiji učenici su  kroz pjesmu radili i izrađivali spremnike za otpad, papir i baterije, te su  učenike ekološki osvještavali.

3.radionica: Volim prirodu i društvo

Radionicu su vodile učiteljice Mirela Elveđi i Ana Milić. Učilo se o proljeću,  ali kroz izradu pješčanika. Učenici su podijeljeni u nekoliko grupa izrađivali karakteristična obilježja proljeća i na taj način učili o njemu( proljetnice, ptice selice, leptire, bumamare…)

Nakon rada u radionicama svaka je skupina kratko prezentirala svoj rad.

Učenici su na kraju bili oduševljeni ovakvim načinom rada i učenja, neki više, a neki manje.

Izvor: Ana Milić

SVIBANJ, 2024..pdf

Osnovna škola Ante Starčevića Viljevo / Kralja Tomislava 1, HR-31531 Viljevo / www.os-astarcevica-viljevo.skole.hr / ured@os-astarcevica-viljevo.skole.hr