Dani kruha i zahvalnosti za plodove zemlje

Autor: ANAMARIJA HAT, 3. 11. 2011.

26.listopada učenici, učitelji i vjeroučiteljica Područne škole Podravska Moslavina obilježili su Dane zahvalnosti za plodove zemlje.

Nastavni radni dan je bio osmišljen kroz integraciju predmeta te  rad u tri radionice na kojima su učenici saznali puno podataka o krumpiru, kukuruzu i jabuci.

Učenici 1. i 4. razreda naučili su nešto više o porijeklu, uzgoju, hranjivoj vrijednosti i uporabi krumpira te su se stvaralački izrazili izradom pečata i puzzli. Radionicu su osmislili i vodili učiteljica Jelena Vidaković i učitelj Zdenko Čikara.

Učenici 2. i 3. razreda kroz skupinski rad istražili su o porijeklu, hranjivosti, ljekovitosti, skladištenju, uporabi i vrstama jabuke kao kraljice voća. Bili su i mali kuhari te pripremili ukusan kompot od jabuka. Stvaralački su se izrazili izradom plakata te oslikavanjem boca. Radionicu su osmislile i vodile učiteljice Valerija Čmelak i Marija Schweigert.

Vjeroučiteljica Ivana Prispilović na svojoj je radionice učenike upoznala s porijeklom, uzgojem, hranjivosti i uporabom kukuruza u prehrani ljudi i životinja.

U rad su bile uključene i majke učenika koje su napravile ukusne slane i slatke kolače od krumpira, kukuruza te jabuke, donijele iste u školu i učenicima objasnile postupak izrade.

Na kraju nastavnog dana upriličen je mali prigodni program-recitacije i pjesma s tematikom zahvale te blagoslov hrane koji je predvodio župnik Stjepan Đurić.

SVIBANJ, 2024..pdf

Osnovna škola Ante Starčevića Viljevo / Kralja Tomislava 1, HR-31531 Viljevo / www.os-astarcevica-viljevo.skole.hr / ured@os-astarcevica-viljevo.skole.hr